seria klejów Multibond 16 poszerzyła się o kilka nowych odmian. Nowe wersje zwiększają wachlarz oferowanych przez nas klejów dedykowanych do naprawy i uzupełniania ubytków oraz wad odlewniczych w wyrobach z żeliwa i stali.

MULTIBOND-1611/1612/1613/1614/1615/1616 to sześć dwuskładnikowych klejów epoksydowych w postaci tiksotropowej pasty wypełnionej proszkami metali i minerałów. Pasty zawierają te same napełniacze i te same żywice epoksydowe. Dzięki temu, przy różnych czasach utwardzania oraz zróżnicowanej konsystencji past, otrzymane spoiny będą miały takie same parametry użytkowe jak wytrzymałość mechaniczna, odporność na media i temperatury.

Poniżej prezentujemy aktualne zestawienie produktów:   
  • Multibond 1611 – wydłużony czas wiązania, wersja półpłynna
  • Multibond 1612 – wydłużony czas wiązania, wersja zagęszczona
  • Multibond 1613 – średni czas wiązania, wersja półpłynna
  • Multibond 1614 – średni czas wiązania, wersja zagęszczona
  • Multibond 1615 – krótki czas wiązania, wersja półpłynna
  • Multibond 1616 – krótki czas wiązania, wersja zagęszczona

Wersje o wydłużonym czasie wiązania będą miały zastosowanie w aplikacjach wielkogabarytowych gdzie wymagane jest jednorazowe wymieszanie większej ilości kleju i spokojne rozprowadzanie jej po powierzchni serwisowanego urządzenia.

 
Wersje o skróconym czasie wiązania będą miały zastosowanie w sytuacjach awaryjnych. Klej ma za zadanie szybko utwardzić się na powierzchni metalowego elementu. Po pełnym utwardzeniu jego powierzchnię można obrobić mechanicznie i przygotować podłoże do wykonania docelowej naprawy preparatami o średnim lub wydłużonym czasie polimeryzacji.
 

 

Dostępne będą w standardowych zestawach: 500g, 1kg oraz 5kg.